Dostarczamy okna i drzwi w systemach firmy Schüco.
Energooszczędne, pasywne z PCV i aluminiowe.
  

Szyby zespolone

Szyby jednokomorowe i dwukomorowe do okien i drzwi

Zespolenie ciepłochronne składa się z dwóch lub trzech szyb, z których jedna lub dwie to szyby z niewidoczną warstwą kombinacji metali szlachetnych, natomiast druga jest szybą typu float. Cienka, niewidoczna dla oka warstwa przepuszcza światło i energię słoneczną do wnętrza, równocześnie zapobiegając przenikaniu ciepła z pomieszczenia na zewnątrz. W przestrzeni między szybami może znajdować się gaz szlachetny (argon lub krypton), dodatkowo obniżający współczynnik przenikania ciepła U.

CLIMAQ TOP – dwukomorowa szyba zapewniająca oszczędności oraz komfort przez cały rok

Nowoczesne okna o najlepszych właściwościach termoizolacyjnych szkli się dwukomorowymi szybami termoizolacyjnymi, w których tafle szklane oddzielone są „ciepłymi ramkami” dystansowymi SGG SWISSPACER a przestrzeń między nimi (zamknięta hermetycznie) wypełniona jest gazem szlachetnym. Powierzchnie zastosowanych szyb napylane są niewidoczną warstwą tlenków metali tworzących powłokę ciepłochronną. Najlepszą szybą termoizolacyjną, w której zastosowano Argon, jest szyba SGG CLIMAQ TOP 0,5.

SGG CLIMAQ TOP 0,5 – termoizolacja przez cały rok

  • w zimie, napylone powłoki ciepłochronne ograniczają w bardzo poważnym stopniu ucieczkę ciepła z pomieszczenia
  • w lecie, dzięki większej ilości powłok niż w przypadku standardowej szyby, promieniowanie słoneczne jest odbijane w większym stopniu zapobiegając tym samym przegrzewaniu się pomieszczeń

Dlatego warto wybrać okna z energooszczędną szybą SGG CLIMAQ firmy GLASPOL zmniejszając straty energii przez okna nawet o ponad 50% (szyba stanowi około 70% okna i to głównie ona decyduje o współczynniku U).

BUDOWA SZYBY CLIMAQ TOP 0,5

climaq

„Ciepła ramka” SGG SWISSPACER w szybie SGG CLIMAQ TOP 0,5

Wybierając CLIMAQ TOP otrzymujesz ciepłą ramkę SGG SWISSPACER z firmy GLASPOL która, w przeciwieństwie do tradycyjnych metalowych ramek dystansowych, nie powoduje powstawania mostków termicznych na krawędziach szyby. Ponadto ciepłą ramkę międzyszybową SGG SWISSPACER wyróżnia:

  • podwyższona wartość współczynnika przenikania ciepła Uw okna do 10%! (zgodnie z europejską normą EN ISO 10077)
  • możliwość dopasowania ramek do koloru ram
  • estetyczna matowa powierzchnia bez metalicznych odbić
  • ograniczenie ryzyka kondensacji pary wodnej na krawędziach szyby

Zastosowanie „ciepłej ramki” SGG SWISSPACER nie tylko obniża ryzyko powstawania kondensacji pary wodnej na krawędziach szyby, ale również podwyższa wartość współczynnika przenikania ciepła Uw okna do 8% ! (zgodnie z europejską normą EN ISO 10077) Szyby z SGG SWISSPACER firmy GLASPOL Saint-Gobain przechodzą testy na szczelność w Instytutach w Herzogenrath i MPA Darmstadt.

SZYBY BEZPIECZNE

Szyby bezpieczne powinny być stosowane tam, gdzie ze względu na warunki użytkowania zachodzi niebezpieczeństwo stłuczenia szyby, a ludzie znajdują się w zasięgu zranienia odłamkami szkła (szpitale, szkoły, żłobki, witryny sklepów).
Szyby o zwiększonej odporności na włamanie stosujemy w przypadku, gdy chcemy chronić dany obiekt z jednoczesnym zachowaniem niezmienionej estetyki elewacji lub przegrody.
Zadaniem szyb kuloodpornych jest ochrona przed ostrzałem z broni palnej. Zastosowanie szyb kuloodpornych uzależnione jest od stopnia zagrożenia, charakteru chronionego obiektu, ludzi znajdujących się w strefie zagrożenia.

SZKŁO REFLEKSYJNE

Panujący trend do przezroczystych rozwiązań architektonicznych wymusił użycia coraz to większej ilości i rozmaitości szkła. Projektanci potrzebują nowoczesnych rozwiązań w zakresie szkła elewacyjnego, aby zmienić tradycyjne materiały konstrukcyjne na lepsze pod względem jakości, estetyki, lepszego wykorzystania energii oraz łatwiejszego montażu. Odpowiedzią na postulaty nowoczesnej architektury stały się szkła przeciwsłoneczne. Używa się ich głównie w biurach i budynkach użyteczności publicznej, by poprawić estetykę, zredukować niepożądane nagrzewanie się pomieszczeń.

Ze względu na wygląd szkła i jego wpływ na redukcję promieniowania słonecznego można je podzielić na absorpcyjne i refleksyjne. Firma Press – Glas w swojej podstawowej ofercie posiada następujące rodzaje szkieł przeciwsłonecznych:

ANTISOL (PARSOL) – absorpcyjne szkło float, płaskie i przezroczyste, w masie szklanej przebarwione na kolor niebieski, brązowy, szary lub zielony.
REFLEX (STOPSOL, ANTELIO) – refleksyjne szkło float płaskie i przezroczyste, w masie szklanej przebarwione na kolor niebieski, brązowy, szary lub zielony, powlekane tlenkiem metalu celem uzyskania właściwego efektu odbicia.

Dzięki tej ofercie możecie Państwo każdorazowo dopasować kolorystycznie szyby do elementów elewacji.