Dostarczamy okna i drzwi w systemach firmy Schüco.
Energooszczędne, pasywne z PCV i aluminiowe.
  

Wyposażenie okien

ELEMENTY DODATKOWE

ZAWIASY UKRYTE (OKUCIE SELECT)

 

 

Zastosowanie okucia ukrytego z roku na rok zdobywa coraz większą liczbę zwolenników. Okucie oraz zawiasy w tym wypadku wbudowane są wewnątrz okna. Stojąc przed oknem od wewnątrz nie widzimy zawiasów oraz osłonek na ramie okiennej. Rozwiązanie ukrytych zawiasów polecane jest do pomieszczeń gdzie stosowane będą elementy dekoracyjne w postaci płytek, paneli. Z pewnością okucie tego typu sprawdzi się doskonale w łazience, kuchni. Może być również zastosowane do stolarki w całym budynku. Zamierzając zastosować okucie typu Select w wszystkich oknach należy zastanowić się nad oknami balkonowymi. W oknach tarasowych małej szerokości pewien dyskomfort może sprawiać ogranicznik otwarcia montowany fabrycznie na dole okna. Warto wspomnieć ,że okucie ukryte montowane jest nie tylko ze względów wizualnych. Okna o dużej wadze skrzydła ze względów technologicznych w wielu wypadkach wyposażane są w tego typu okucia aby zapewnić bezproblemowe użytkowanie nie ingerując w żywotność okucia.

 

 

 

 

OKUCIE TILT FIRST

 

Obecnie coraz większy nacisk kładzie się na bezpieczeństwo domowników. Szczególną uwagą obejmuje się dzieci oraz osoby starsze. Okucie Tilt First to proste rozwiązanie poprawiające ochronę naszych bliskich. Specjalistyczne okucie wizualnie odróżnia się innym wzorem klamki z kluczykiem. Na odblokowanym mechanizmie możliwe jest zarówno otwarcie jak i uchylenie okna. Po przekręceniu kluczyka w klamce funkcja otwarcia jest blokowana. Dostępna jest w tym wypadku tylko funkcja uchylna. Zastosowanie okucia Tilt First jest znakomitym rozwiązaniem  dla okien na klatce schodowej, pokoju dzieci.

 

 

 

KLAMKI Z KLUCZYKIEM

 

Standardowo klamki nie są wyposażone w mechanizmy uniemożliwiające otwarcie. W niektórych przypadkach jest jednak konieczne zastosowanie mechanizmów uniemożliwiających obsługę klamki. Rozwiązania takie często stosowane są w budynkach użyteczności publicznej, lokalach użytkowych gdzie uniemożliwiany jest dostęp do okien osobom nieupoważniony. Klamka z kluczykiem po przekręceniu mechanizmu jest blokowana i jej ruch jest niemożliwy.

 

 

 

 

BALUSTRADY OCHRONNE DO OKIEN BALKONOWYCH

Dzisiejsze trendy budowlane kreują duże konstrukcje okien, które przy prawidłowej konfiguracji znakomicie się prezentują. Coraz większa liczba projektów zawiera okna balkonowe umiejscowione na poddaszu. W wielu wypadkach okna balkonowe na piętrze umiejscowione są w pomieszczeniach, w których nie ma balkonu. Pozostawienie takiego okna bez należytego zabezpieczenia może generować zagrożenie po przez wypadnięcie po otwarciu, przy przeprowadzaniu prac związanych z myciem okna. Zabezpieczenie okna odbywa się najczęściej po przez zastosowanie balustrad montowanych do elewacji. Wybierając okna w naszej firmie warto rozważyć zastosowanie barierek dostępnych w naszej ofercie, które montowane są do ramy okiennej dzięki czemu nie ingerujemy w elewację. Możliwy jest wybór zarówno  balustrad przeszklonych jak i wykonanych z elementów rurowych

 

 

 

 

 

CZUJNIKI DO ALARMU MONTOWANE W OKNIE

Pojęcie bezpieczeństwa od zawsze towarzyszy człowiekowi. Szczególnie ważne jest bezpieczeństwo własnego mieszkania. Decydując się na zakup stolarki okiennej i planując system alarmowy w domu dobrym rozwiązaniem jest zastosowanie czujników magnetycznych w oknach-kontaktronów. Zasada działania czujnika jest bardzo prosta. Kontaktron i magnes będąc blisko siebie tworzą układ zamknięty. Oddalenie  magnesu od czujnika powoduje przerwanie układu co generuje wysłanie sygnału wskazującego na ingerencję w otwarcie lub uchylenie okna. Zastosowanie czujników jest bardzo rozsądnym rozwiązaniem. Czujniki montowane w ramie okiennej są niewidoczne przy zamkniętym oknie dzięki czemu nie ingerujemy w wizualizację okien jak i pomieszczenia. Przed montażem czujników należy przeanalizować czy kontaktrony  będą montowane na w ramie okiennej w górnej części czy też dolnej. W przypadku budynków z wentylacją grawitacyjną oraz preferencji spania przy uchylonym oknie lepiej zamontować czujniki na dole ramy co będzie skutkowało załączeniem alarmu przy otwarciu okna. Jeżeli dom będzie wyposażony w rekuperację, zależy nam na reakcji czujnika na uchylenie skrzydła poleca się montaż w górnej części ramy. Czujniki stosowane w naszych oknach pochodzą od producenta firmy Satel.

 

NAWIEWNIKI

Nawiewniki okienne higrosterowane

Nawiewniki higrosterowane Aereco to rozwiązanie, które pozwala na dostarczenie świeżego powietrza do pomieszczeń w sposób, który pozwala na dokładne kontrolowanie jego ilością, w zależności od potrzeb i oczekiwań osób przebywających w środku. Dostępne w ofercie firmy Mielczarek w doskonałych cenach, stanowią idealny wybór dla wszystkich osób, które poszukują rozwiązania na obniżenie kosztów ogrzewania i zwiększenie komfortu termicznego.

Dlaczego warto wybrać nawiewniki higrosterowane? Bardzo wiele czynności (pranie, gotowanie oraz wiele innych) wykonywanych na co dzień w domu powoduje znaczne zmiany w poziomie wilgotności. Otwarcie okien nie jest dostatecznie skutecznym sposobem na zapewnienie odpowiedniej ilości powietrza, stąd też warto postawić na nawiewniki.

nawiewniki okienne higrosterowane

Informacje i opinie

Nawiewniki higroskopijne wyposażone są w czujniki z taśmą poliamidową, których to zadaniem jest ciągła analiza zmian wilgotności w pomieszczeniu. W zależności od jej poziomu, nawiewnik zostaje otwarty lub zamknięty, tym samym znacznie podwyższając komfort termiczny osób przebywających w danym budynku.

Jak to możliwe, że takie urządzenie samo steruje przepływem powietrza? Nawiewniki wyposażone są w taśmy poliamidowe, które pozwalają na dokładną analizę poziomu wilgotności panującej w pomieszczeniu. To właśnie w zależności od tego czynnika zmienia się poziom otwarcia nawiewnika i zostaje zapewniony odpowiedni komfort termiczny.

Zalety i montaż

Największą zaletą nawiewników tego rodzaju jest wyjątkowo łatwe dopasowanie ich ustawienia do aktualnych potrzeb użytkownika. Praktycznie każdy model pracuje w zakresie od 30 do 70% wilgotności względnej panującej w powietrzu. I tak – przy wilgotności 30% nawiewnik pozostaje prawie zamknięty i przepływa przez niego minimalna ilość powietrza. Z kolei w momencie gdy wilgotność rośnie, klapy coraz bardziej otwierają się, by przy poziomie 70% osiągnąć maksymalną wydajność.

Oprócz tego, sposób w jaki cyrkuluje powietrze w danym pomieszczeniu w dużej mierze zależy od metody montażu nawiewnika. Przyjmuje się, że nawiewniki mogą być zamontowane na dwa sposoby – pionowo do góry bądź w sposób ukośny, co ma oczywiście wpływ na sterowanie przepływem powietrza w danym pomieszczeniu.